Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Busku-Zdroju

 

Uroczystość Obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą  w Busku-Zdroju odbyła się 29.11.2019 roku, rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 11.00 w Kościele p. w. Św. Brata Alberta, której przewodniczył  Ksiądz Prałat, Dziekan, Proboszcz Marek Podyma.

W czasie  Mszy Św. okazale prezentowały się Sztandary z Kielc, oraz z Buska-Zdroju.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Kielcach: Krystyna Staniszewska

V-ce Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Kielcach– Mariusz Gołdyn wraz z żoną Anną Gołdyn – Prezes PSD w Jędrzejowie.

Starosta Buski – Jerzy Kolarz

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój- Waldemar Sikora

Specjalista diabetolog-dr Justyna Bogunia.

Po powitaniu zaproszonych gości i członków Stowarzyszenia przedstawione zostało sprawozdanie z działalności za 2019 rok przez prezes Jadwigę Karczewską.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Kolejnym punktem obchodów uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla osób walczących z cukrzycą oraz tych osób, które w jakikolwiek sposób wspomagają działalność Stowarzyszenia. Przyznane zostały „Złote i Srebrne Odznaki PSD”, Okolicznościowe upominki i Statuetki w podziękowaniu za społeczną pracę i zaangażowanie w działalność naszego Stowarzyszenia.

Złote Odznaki otrzymali; Andrzej Bałabański, Barbara Lis, Mieczysław Jeziorek, Tadeusz Maj i Alfred Maj.

Srebrne Odznaki otrzymali Krystyna Kozieł, Maria Musiał, Gunia Elżbieta Bogumiła, Alicja Grażyna Jeziorek i Maria Pacyga.

7.Wręczono Statuetki następującym osobą :dr Justyna Bogunia, Dorota Maliga, Grabda Cecylia, Michalska Marianna, Cieślicka Helena, Cent Ireneusz, Ura Tadeusz, Jan Bąk

8. Upominki okolicznościowe w postaci bonów podarunkowych otrzymali:

Fitowska Bogusława, Służalska Krystyna, Stępień Czesław i Błachut Józef.

Po odznaczeniach i wyróżnieniach wszyscy uczestnicy uroczystości skonsumowali smaczny obiad i deser.

Uwieńczeniem spotkania był Występ Zespołu wokalno-muzycznego SENIOR-AN pod kierownictwem Andrzeja Walejnisa działającego przy Klubie Seniora w Busku -Zdroju.

KLIKNIJ W LINK: https://my.workplace.com/

Leave a Comment