ZEBRANIE MIESIĘCZNE DIABETYKÓW OSTATNIE PRZED WAKACJAMI

W dniu 31-05-2019 o godzinie 16.00 rozpoczęło się zebranie miesięczne diabetyków.

Diabetyk na urlopie

„Diabetyk na urlopie-okres wakacji”- ten bardzo ważne zagadnienie jakie było rozpatrywane i przedstawione przez Panią pielęgniarkę Dorotę Maliga na ostatnim przedwakacyjnym zebraniu buskich diabetyków.

Wasza czujność, ostrożność musi być szczególna w okresie letnim dla zdrowia i samopoczucia każdego z was- mówiła prowadząca.

Udając się na wyjazdy wakacyjne krajowe lub zagraniczne należy starannie się do tego przygotować, nie zapominając o zabraniu odpowiednie ilości leków, ewentualnie recept na dalszy zakup brakujących lekarstw.

W czasie upałów miejmy baczną uwagę na przechowywanie insuliny i innych lekarstw.

Posiadanie zawsze opaskę na ręce, zaświadczenie o chorobie , informację o kontakcie z najbliższą osobą w razie konieczności, którą należy powiadomić-mówiła p. Dorotka.

W części roboczej spotkania omówione były szczegóły związane z wyjazdem na 2-dniową pielgrzymko-wycieczkę do Lichenia w dniach 4-5 czerwca 2019 r, oraz wyjazdu na wczasy profilaktyczno – wypoczynkowe do Mielna Unieście w terminie 22.06 – 07 br .

Ze względu na w/w wyjazdy, było to ostatnie przed wakacjami spotkanie.

Jeśli będzie możliwość zorganizowania ogniska w miesiącu lipcu ,członkowie zostaną telefonicznie wcześniej powiadomieni.

Złożone zostały życzenia Jubilatom, Solenizantom jak również wszystkim obecnym aby okres wakacyjny był, udany, zdrowy i bezpieczny.

Do zobaczenia w ostatni piątek sierpnia t.j. 31.08.2019 r.

 

Leave a Comment