ZEBRANIE MIESIĘCZNE DIABETYKÓW

W dniu 22-03-2019 o godzinie 16.00 rozpoczęło się zebranie miesięczne diabetyków.

Wakacyjny odpoczynek diabetyków „

To główny temat na kolejnym zebraniu buskich diabetyków to wykład, jaki przygotowała i przedstawiła Pani dr diabetolog Justyna Bogunia.

Urlop i wypoczynek po za domem, będzie bezpieczny i beztroski, jeśli dobrze się do wyjazdu przygotujemy mocno podkreślała Pani dr.

Co trzeba zabrać ze sobą w podróż, gdy choruje się na cukrzycę?

zaświadczenia o tym, że chorujemy na cukrzycę,

-leki i akcesoria z zapasem

Kwestia tego, co zabierzemy ze sobą na wyjazd, zależy oczywiście od typu cukrzycy, sposobów jej leczenia, miejsca, do którego się wybieramy i planowanego czasu pobytu.

Nie sposób zatem zrobić jednej uniwersalnej listy z „cukrzycowym ekwipunkiem”, która będzie obowiązująca dla wszystkich.

Generalna zasada jest taka, by na wyjazd zabrać ze sobą odpowiedni zapas zarówno leków, jak i akcesoriów, takich jak wkłucia do pompy czy lancety do nakłuwania opuszki palca.

O tym, jak duży jest to zapas, musimy zdecydować sami.

Jeśli wybywamy w strefę gorącego klimatu, trzeba pomyśleć o większej ilości insuliny odpowiednio zabezpieczonej przed przegrzaniem.

Warto zawczasu dowiedzieć się też, czy w miejscu pobytu będziemy mieli dostęp do lodówki.

Jest to szczególnie ważne, jeśli spodziewamy się odpoczywać podczas upałów.

Wyjeżdżając za granicę, powinniśmy być przygotowania na to, że nie wszystkie przyjmowane przez nas leki mają swoje odpowiedniki na rynkach zagranicznych.

Dana substancja czynna występuje często pod inną nazwa.

Dlatego warto i z tego tematu zrobić sobie ściągę, gdyby przyszło nam na miejscu zaopatrywać się w medykamenty.

Ważnym akcentem w dalszej części zebrania było wręczenie naszej członkini Annie Stępień Odznaczenia: Srebrnej honorowej odznaki „Za zasługi dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, której nie mogła odebrać wcześniej, ze względu na stan zdrowia. Gratulujemy Pani Aniu.

Leave a Comment