MIESIĘCZNE ZEBRANIE DIABETYKÓW W BUSKU-ZDROJU

W dniu 22 lutego 2019 r. o godz. 16.00 odbyło się miesięczne zebranie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Powiatowy w Busku-Zdroju.

W porządku zebrania przedstawionych było wiele tematów i spraw organizacyjnych a głównym punktem był Wykład pani Agnieszki Buckiej- psycholog na temat :Manipulacja.

Manipulacja to: manewr, fortel, podstęp, to forma wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora.

Na manipulację jesteśmy narażeni praktycznie wszyscy, toteż ważną sprawą jest, abyśmy byli ostrożni, czujni i uważni.

Podanych było mnóstwo przykładów, zdarzeń, jak łatwo możemy ulec manipulantowi i dać się zmanipulować.

Przedstawione było Sprawozdanie Finansowe naszego Stowarzyszenia za rok 2018, jak również Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, oraz zalecenia pokontrolne.

Przedstawiony był Plan Pracy na 2019 rok.

Jednym z pierwszych działań na bieżący rok jest zaplanowany wyjazd na 2-dniową autokarową Pielgrzymkę do Lichenia do SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIE-J BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI w dniach 4-5 czerwca 2019 roku.

Chętni (aktywnie uczęszczający i opłacający składki statutowe członkowie) mogą zapisywać się na wyjazd.

Szczegóły wyjazdu przedstawione będą na zebraniu w miesiącu marcu.

Zwrócono się z prośbą do wszystkich członków o odprowadzeniu 1% z rozliczenia PiT za 2018 r na rzecz naszego Stowarzyszenia, uzyskane środki z odpisu, pozwolą nam na organizację wielu przedsięwzięć.

Poinformowano również o terminie Mszy Św. którą zamówiliśmy za wieloletnią naszą członkinie ś/p Marię Teodorę Satora, która zmarła pod koniec 2018 roku.

Msza odbędzie się 24 marca 2019 roku /niedziela/w Kościele Bożego Ciała o godz.10

 

Leave a Comment