Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny w 2018 r

Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” z siedzibą w Busku-Zdroju w nadchodzącym 2018 roku organizuje Jubileuszowy XV Bal Dobroczynny.

Podczas Balu organizowana jest licytacja „Darów serca”, a zebrane fundusze przeznaczamy na zorganizowanie nieodpłatnego wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci z mniej zamożnych rodzin, fundujemy stypendia, a także organizujemy wycieczki pn. „Od Wnuka do Dziadka”.

W ciągu czternastu lat zorganizowaliśmy wyjazdy wakacyjne i ferie ogółem dla 1 076 dzieci, które latem wypoczywały nad Bałtykiem, min. we Władysławowie, Kołobrzegu, Gdyni, Pogorzelicy, Darłowie i w Wisełce, a zimą w górach, w Karpaczu, Szczawnicy i w Zakopanem.

Od 2014 roku organizujemy również wycieczki dla dzieci i ich rodziców oraz dziadków pod hasłem „Od Wnuka do Dziadka” w ramach programu „Poznajmy nasz Kraj”.

Do tej pory z wyjazdu skorzystało 838 dzieci i ich opiekunów, w roku bieżącym była to liczba 321 osób.

Od 2017 roku, decyzją Zarządu Stowarzyszenia „Razem Dzieciom”, ustanowiono stypendia dla dzieci i młodzieży o szczególnych uzdolnieniach naukowych, artystycznych i sportowych, osiągających bardzo dobre wyniki w swoich dziedzinach oraz wykazujących się nienaganną postawą.

Stypendia ufundowano 11 osobom.

Nasze działania zostały objęte honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Busku-Zdroju oraz Starosty Buskiego, który wspiera nasz Bal również organizacyjnie, co jest dla nas ogromnym wsparciem.

XV Bal Dobroczynny zorganizowany zostanie dnia 3 lutego 2018 roku w Restauracji „Królewska” w Broninie, gm. Busko-Zdrój.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o wsparcie, poprzez przekazanie na naszą aukcję przedmiotu „Daru serca”, który dołączymy do licytacji i będzie on cegiełką budującą nasze fundusze na kolejny rok dobroczynności.

Dotychczas spotykaliśmy się z ogromną życzliwością naszych Darczyńców, osób znanych i podziwianych z życia publicznego i kulturalnego naszego kraju i województwa świętokrzyskie-go, a także naszej Małej Ojczyzny – Powiatu Buskiego. Mamy nadzieję, że dobroć zwycięży.

Licząc na wsparcie naszych działań, gorąco pozdrawiam i z góry dziękuję.

Przewodnicząca Stowarzyszenia „Razem Dzieciom”

Bogusława Majcherczak

Adres, na który można przesłać przedmioty na aukcję:

Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 15, 28-100 Busko-Zdrój z dopiskiem: Bal Dobroczynny,

tel. 41-378-85-20, e-mail: starostwo@powiat.busko.pl,

Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” – tel. 664-433-225

 

Leave a Comment